فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی یک حرفه بهداشتی است که از بیومکانیک یا حرکت شناسی، درمان دستی، ورزش درمانی و الکتروتراپی برای کمک به بیماران برای بازیابی، حفظ و افزایش تحرک فیزیکی، قدرت و عملکرد خود استفاده می کند.

فیزیوتراپی همچنین به توانبخشی بیماران مبتلا به پارکینسون، فلج، سکته مغزی، مولتیپل اسکلروزیس و فلج مغزی کمک می کند. علاوه بر این، فیزیوتراپیست ها می توانند مشکلات مزمن و حاد را با درمان بیماران در خانه ( فیزیوتراپی در منزل ) درمان کنند.

فیزیوتراپیست ها بهتر می توانند به بیماران کمک کنند تا تحرک خود را بازیابند، زیرا درک بهتری از نحوه عملکرد بدن دارند و در مهارت های بالینی برای ارزیابی، تشخیص و درمان ناتوانی ها آموزش دیده اند. فیزیوتراپیست ها می توانند به بیماران کمک کنند تا از آسیب ها و ناتوانی هایی از کمر درد، گردن درد، زانو درد گرفته تا مشکلات رباط بهبود یابند.

مزایای فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی طی سال‌ها اثربخشی خود را در کمک به بیماران در بازگرداندن سلامت خود و افزایش قدرت بدنی، عملکرد و تحرک ثابت کرده است. برای افزایش بیشتر تجربه شما از فیزیوتراپی، فیزیوتراپیست های ما شخصاً به شما مراجعه کرده و فیزیوتراپی در منزل را انجام می دهند. برخی از مزایای دریافت خدمات از فیزیوتراپی در منزل عبارتند از:

 1. راحتی را فعال می کند
 2. مراقبت شخصی را ارائه می دهد
 3. روند بهبود سریعتر را به ارمغان می آورد
 4. بدون مشکل حرکتی
 5. مدیریت زمان بهتر
 6. مقرون به صرفه
 7. حمایت و نظارت خانواده

با خدمات خانگی مقرون به صرفه و پاسخگوی ما، با تمام نگرانی ها و دردسرهای درمان فیزیوتراپی خداحافظی کنید.

فیزیوتراپی در منزل

چه زمانی به فیزیوتراپیست از ما نیاز دارید؟

آن را آفت سبک زندگی مدرن بنامید، اما زانو درد، کمردرد و فشار گردن به بخشی از زندگی تبدیل شده است. زمانی که نوع خاصی از درد در یک دوره زمانی فروکش نمی کند و پس از انجام یک حرکت خاص آن را تجربه می کنید، بهتر است به فیزیوتراپ مراجعه کنید یا از خدمات فیزیوتراپ در منزل بهره مند شوید. همچنین می توانید از خدمات فیزیوتراپی خانگی ما برای درمان راحت بهره مند شوید.

فیزیوتراپی دارای طیف گسترده ای از تخصص ها است و افراد می توانند برای هر یک از مسائل پزشکی زیر از فیزیوتراپی استفاده کنند: مسائل عصبی، عضلانی، قلبی عروقی و تنفسی.

 1. مشکلات اسکلتی عضلانی عصبی:

این شامل انواع دردها از جمله کمردرد می شود. زانو درد، آرتریت، آسیب های ورزشی و اختلالات مرتبط با شلاق.

 1. فلج
ادامه مطلب
شاک ویو و خارپاشنه

آیا می‌دانستید با درمان منظم فیزیوتراپی می‌توان تون عضلانی را بهبود بخشید و باعث تحرک هرچه بیشتر بیمار در فلج می‌شود.

 1. بیماری پارکینسون

پارکینسونیسم یک اختلال حرکتی است. درمان فیزیوتراپی می تواند به بیمار در کسب تحرک و استقلال بیشتر کمک کند.

 1. پس از حمله قلبی

فیزیوتراپی پس از حمله قلبی به کاهش ضربان قلب و فشار خون در حالت استراحت و در حین ورزش کمک می کند.

 1. کمر درد

سبک زندگی کم تحرک، وضعیت بدنی نامناسب و سفرهای روزانه می تواند باعث کمردرد مداوم شود. دیگر نیازی نیست با آن درد زندگی کنید و زندگی محدودی داشته باشید. فقط کافیست با مرکز فیزیوتراپی کیوان تماس بگیرید و به ما اجازه دهید تا با کمک یک فیزیوتراپیست مجرب و آموزش دیده در آسایش منزلتان درد شما را تسکین دهیم.

 1. بیماری مزمن انسدادی ریه

فیزیوتراپی به عنوان بخشی از برنامه توانبخشی چند رشته ای عمل می کند و مداخله موثری برای بیماران مبتلا به بیماری انسداد مزمن ریه دیده می شود.

 1. فیزیوتراپی کودکان

فیزیوتراپی نقشی کلیدی در کمک به کودک مبتلا به اختلال در رسیدن به پتانسیل خود دارد. به دنبال ارتقا و حفظ سلامت جسمی، روانی و اجتماعی کودک است.

 1. آسم

فیزیوتراپی به تمرین عضلات تنفسی کمک می کند، که شروع حملات آسم را کاهش می دهد و تنفس و توانایی های فیزیکی فرد را بهبود می بخشد.

 1. تنفسی

یکی دیگر از زمینه های اصلی که در آن از مزایای فیزیوتراپی استفاده می شود، مشکلات تنفسی مانند آسم، بیماری انسدادی مزمن ریه و فیبروز کیستیک است.

 1. توانبخشی پس از جراحی

اگر به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اید، فیزیوتراپی در منزل می تواند به شما کمک کند سریعتر به حالت عادی بازگردید. با درمان متخصص فیزیوتراپی در منزل ، تحرک خود را بازیابید.

چگونه میتوانیم با فیزیوتراپی در منزل به شما کمک کنیم؟

چگونه میتوانیم با فیزیوتراپی در منزل به شما کمک کنیم؟

فیزیوتراپیست های ما بیماران را در آسایش خانه شان شفا می دهند. آنها یک برنامه درمانی را ارزیابی، تشخیص و توسعه می دهند که بسته به نیاز بیمار متفاوت است. یک جلسه فیزیوتراپی بسته به بحرانی بودن مشکل معمولا نیم ساعت طول می کشد. کارشناسان ما با تمرینات حرکتی اولیه و پیشرفته برای بهبود تحرک بیمار کمک می کنند.

مزیت دریافت درمان در آسایش خانه خود را نمی توان نادیده گرفت. در خانه خود در محیطی آشنا هستید و بنابراین در آسایش و آرامش خود هستید. راحتی اضافی که هنگام دریافت فیزیوتراپی در منزل امکان پذیر است می تواند درمان را بهبود بخشد زیرا شما در حالت بسیار آرام تری هستید. همچنین نشان داده شده است که حذف عوامل حواس پرتی منجر به درمان متمرکزتر می شود. در برخی موارد، پیشرفت ممکن است سریعتر پیش رود.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی در آسیب های ورزشی

فیزیوتراپی در منزل همچنین در مورد آموزش و ارائه ابزارهایی برای کمک به بهبودی شماست. هنگامی که یک فیزیوتراپیست به خانه شما مراجعه می کند، به احتمال زیاد توصیه ها و اصلاحات بیشتری را بر اساس خانه فعلی شما انجام می دهد و در نتیجه به شما فرصت های بیشتری برای ارتقاء بهبودی نسبت به آنچه در غیر این صورت دریافت می کردید، می دهد.

در واقع، در بسیاری از موارد، تمرین‌ها ممکن است برای پیمایش در خانه شما طراحی شوند و در نتیجه مهارت‌های عملی لازم برای زندگی ایمن را به شما می‌دهند. به عنوان مثال، بسیاری از افرادی که مشکلات حرکتی دارند، ممکن است در رفت و آمد در خانه مشکل داشته باشند و فیزیوتراپی در خانه را می توان در جهت بهبود آن وظایف خاص طراحی کرد.

خدمات فیزیوتراپی در منزل بسیار راحت است. فیزیوتراپی در منزل در زمان هایی ارائه می شود که نسبت به برنامه خود شما انعطاف پذیر است. در واقع، در بسیاری از موارد، فیزیوتراپیست های خانگی نیز می توانند درمان را در محل کار یا مکان دیگری که برای شما مناسب است، ارائه دهند.

 

چرا ورزش های فیزیوتراپی انجام می شود؟

ثابت شده است که تمرینات فیزیوتراپی راهی مفید برای کمک به درمان و پیشگیری از آسیب ها و دردهای مربوط به بیماری های مختلف است.

فیزیوتراپیست ها متخصصان پزشکی آموزش دیده ای هستند که از این تمرینات برای تقویت عضلات و افزایش عملکرد استفاده می کنند. آنها مشکلات یک فرد را ارزیابی می کنند و سپس بهترین مجموعه تمرینات فیزیوتراپی را برای تسکین سریع توصیه می کنند. این تمرینات از حالت های تکی تا حالت های سطح بالا که به ترمیم بدن و بازیابی عملکرد کامل بدن کمک می کند، متغیر است.

درست مانند دارو، فقط در صورتی سود می برید که داروها را طبق تجویز پزشک مصرف کنید. به طور مشابه، اگر تمرینات توصیه شده را با جدیت دنبال کنید، می توانید از فیزیوتراپی سودی را انتظار داشته باشید. فیزیوتراپی همچنین به بازگرداندن حالت عاطفی و روانی متعادل کمک می کند که برای درمان جامع ضروری است.

ادامه مطلب
کامپرشن تراپی

مزایای سرویس فیزیوتراپی در منزل

۱-گزینه ای موثر و کارامد در عین حال راحت و ایمن فارغ از چالش ها

۲-صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل،عدم نیاز به همراهی بیمار و عدم خستگی ناشی از رفت و امد

۳-احساس آرامش،امنیت خاطر بیشتر بیمار در منزل و حضور و تمرکز تمام عیار فیزیوتراپیست نسبت به بیمار و بهبودی سریع تر بیمار

۴-استفاده از تجهیزات پیشرفته قابل حمل نظیر لیزر،تکار،اولتراسوند و غیره

۵-فرصتی بیشتر جهت انجام خدمات درمانی نظیر:درمان های دستی،تمرین درمانی،طب سوزنی و کاریو تیپینگ

چگونه برای یک جلسه فیزیوتراپی در منزل آماده شویم؟

چگونه برای یک جلسه فیزیوتراپی در منزل آماده شویم؟

در فیزیوتراپی در منزل، ما به شدت از مردم مراقبت می کنیم.ما این کار را با ارائه درمان‌ها و درمان‌های شخصی‌شده برای افرادی که در حریم خصوصی و ایمنی خانه‌هایشان به آنها خدمات می‌دهیم، انجام می‌دهیم. ما رویکردی مراقبتی داریم و به مشتریان خود کمک می‌کنیم تا در هر سنی به زندگی مستقل و فعال ادامه دهند.

جلسات فیزیوتراپی در منزل برای کمک به بهبودی سریعتر بیمار طراحی شده است، خواه یک آسیب یکباره یا یک بیماری مزمن باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد تا مطمئن شوید که بهترین استفاده را از جلسه خود در خانه ببرید

یک مکان جادار و خوب در خانه خود انتخاب کنید که دارای تهویه مناسب، نور مناسب و عاری از هر گونه درهم و برهمی باشد، زیرا فیزیوتراپیست ممکن است تجهیزات ورزشی کوچکی برای جلسه شما بیاورد.

لباس راحت بپوشید. اطمینان حاصل کنید که از لباس هایی که مانع حرکت شما می شود استفاده نکنید زیرا فیزیوتراپیست شما باید ثبات و حرکت مفصل شما را ارزیابی کند.

با فیزیوتراپیست خود در مورد اینکه دقیقاً چه مناطقی از درد شما هستند و چه سطح عملکردی را می خواهید در جلسات خود به دست آورید صحبت کنید.

اطلاعاتی مانند نحوه شروع درد را به فیزیوتراپ خود ارائه دهید. ماهیت درد چیست و چه مدت است که با این مشکل مواجه بوده اید. مراقب تمرینات فیزیوتراپیست خود باشید و اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید سوال بپرسید. و همچنین با تمرینات خود کوشا باشید تا نتایج مطلوب را مشاهده کنید.

درمان تخصصی بیماری ها در منزل یا مطب

۱- توانبخشی بیماران فلج سکته مغزی،ضایعه نخاعی،گیلن باره،پارکینسون،ام اس،فلج بلز(فلج صورت) و کودکان دیستروفی مغزی و عضلانی راه اندازی بیماران بعد از جراحی های مغز،تعویض مفصل،ران و زانو،ترمیم پارگی های رباط و مینیسک و تاندون پا،شکستگی ها،آسیب های ستون فقرات،(پارگی،بیرون زدگی،دیسک و بین مهره ای)سر خوردگی های مهره،تنگی کانال نخاعی،اصلاح زانو پرانتزی،زانو ضربدری،اسکولیز،قوس کمر

ادامه مطلب
طب سوزنی خشک

۲- توانبخشی بعد از جراحی های قلب و عروق

۳- درمان بدون جراحی آرتروز زانو،درمان سیاتیک و دردهای اختلالات ستون فقرات کمر و گردن

۴- درمان تخصصی بی اختیاری ادرار و مدفوع

۵- فیزیوتراپی آسیب های ورزشی

۶- درمان شانه یخ زده-خارپاشنه-سندروم کانال کارپ،تنیس البو

 

دلیل انتخاب کلینیک تخصصی کیوان برای فیزیوتراپی در خانه

 • خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط اعضا نظام پزشکی انجمن فیزیوتراپی
 • اعزام فیزیوتراپیست متخصص خانم و اقا به منزل در تمام نقاط تهران بزرگ- و حومه و همچنین استان البرز
 • ارائه برگه مهمور به مهر نظام پزشکی برای دریافت بیمه
 • با مدیریت فیزیوتراپیست علیرضا کیوان داریان عضو نظام پزشکی با بیش از ۲۷ سال تجربه در کلینیک و بیمارستان
 • مولف پنج کتاب و نویسنده ده ها مقاله در مطبوعات کشور ، روزنامه نگار، کارشناس برنامه های صداوسیما، فیزیوتراپیست اسبق فدراسیون
 • شمشیربازی، مشاور توسعه سلامتی و مدرس دوره های آموزشی وزارت امور خارجه
 • استفاده از مشاوره تیمی اعضا گروه جهت بهبود سریعتر بیمار
 • ارائه خدمات با کیفیت بالا و قیمت مناسب
 • انتخاب فیزیوتراپیست مجرب و کارکرده در مطب و منزل
 • اعزام فیزیوتراپیست از نزدیک ترین محل بیمار

هزینه فیزیوتراپی در منزل

عوامل متعددی وجود دارد که هزینه فیزیوتراپی را تعیین می کند مانند مدت زمان جلسه، بحرانی بودن مشکل و نوع فیزیوتراپی ارائه شده. در واقع مشخص شده است که فیزیوتراپی در خانه در مقایسه با بستری شدن برای فیزیوتراپی در بیمارستان، ارزش پولی خوبی را ارائه می دهد. با در دسترس بودن فیزیوتراپیست ها در خانه، دیگر نیازی به استرس در مورد مراجعه به کلینیک یا بیمارستان و تشدید آسیب ندارید.

سوالات متدوال

1.    آیا فیزیوتراپی همان ماساژ است؟

خیر. فیزیوتراپی از یک رویکرد علمی برای حل مشکلات پیروی می کند. در حالی که درمان ممکن است شامل چند تکنیک ماساژ مانند باشد، این روش‌ها کاملاً از نظر آناتومیکی متمایل هستند.

2.    هزینه هر جلسه فیزیوتراپی چقدر است؟

هزینه هر جلسه بسته به نیاز بیمار و برنامه درمانی متفاوت است.

3.    آیا مرکز محلی برای درمان فیزیوتراپی دارید؟

کارشناسان ما به خانه شما می آیند و در صورت تمایل شما را درمان می کنند.

4.    مدت زمان هر جلسه چقدر خواهد بود؟

حداکثر مدت زمان هر جلسه 1 ساعت می باشد.