فوت اسکن

پاها پایه بدن شما هستند و اغلب دردهای مزمن شما گاهی از پاها به بالا می آید. بیومکانیک بد پاها می تواند روی بقیه بدن تأثیر بگذارد: به عنوان مثال افتادگی قوس پا منجر به چرخش زانو می شود، چرخش زانو منجر به ساییدگی مینیسک (غضروف در زانوی شما) شده، همچنین این چرخش منجر به سفت شدن (عضله کنار ساق از باسن تا زانو) می شود. کج شدن لگن باعث درد لگن و کشیدن کمر می شود که باعث کمردرد میباشد در چنین شرایطی اولین اقدام مراجعه به فیزیوتراپیست و فوت اسکن است.

پا ساختار پیچیده ای است که برای جذب ضربه در اثر ضربه و حرکت دادن بدن به سمت جلو در هنگام پاشش لازم است. ناتوانی در جذب شوک، منجر به وارد شدن نیروهای بزرگ توسط پا و انتقال آن به بالای بدن می شود که باعث آسیب می شود. برعکس، ناتوانی در ایجاد یک پای برآمده در نوک انگشت، تقاضای اعمال شده روی عضلات و تاچرا باید هر بیمار را اسکن کنید

به خوبی مستند شده است که در اکثریت قریب به اتفاق موارد، زمانی که بیمار شما وزن را تحمل می کند، پرونیشن دو طرفه و نامتقارن پا را مشاهده خواهید کرد. این پروناسیون زمانی که مچ پاها به سمت داخل می چرخند دیده می شود و باعث می شود هر سه قوس پا (قوس طولی داخلی، قوس طولی جانبی و قوس عرضی قدامی) ارتفاع خود را کاهش دهند و باعث می شود پای عملکردی (حمل کننده وزن) بلندتر، پهن تر و صاف تر شود.

 مهمتر از همه، تقریباً تمام پروناسیون پا نامتقارن است. این می تواند چالش بزرگی برای داشتن ارتفاع سر استخوان ران در زمانی که بیمار پس از تنظیم وزن را تحمل می کند، ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: فیزیوتراپی در منزل توسط خانم 

فوت اسکنبرای اینکه لگن صاف باشد، بیمار باید پایه ای هموار داشته باشد و این از پاها شروع می شود. به همین دلیل است که هر معاینه باید بافوت اسکن شروع شود. یک راه خوب برای بیان این موضوع به بیمار این است: “ما معاینه خود را از پایه شروع می کنیم. لطفاً اسکنر را بالا ببرید.

ادامه مطلب
لیزر پر توان

فوت اسکنر ها با فرکانس بیشتری نسبت به قبل مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها با ارائه تصاویر دقیق از پاها، دید کاملی از وضعیت بدن بیماران شما ارائه می دهند. اسکن ها می توانند به اندازه یک چهارم عرض موی انسان دقت داشته باشند.

عدم تعادل پا که ممکن است با چشم غیرمسلح باشد آشکار می شود، در واقع، فناوری جدید اسکن در بازار، بیماران را قادر می‌سازد تا هنگام مشاهده گرافیک‌ها و فیلم‌های آموزشی بیمار، خود را اسکن کنند. در عرض چند لحظه، می توانید تعیین کنید که آیا بیمار کاندیدای ارتزهای سفارشی است یا خیر و در این صورت، اسکن بیمار را مستقیماً از نرم افزار ارسال کنید.

با این حال، علیرغم گسترش روزافزون آنها در این حرفه، فوت اسکنر ها همچنان کم استفاده هستند. بسیاری از پزشکان تنها در صورتی بیماران را اسکن می کنند که مشکوک به عدم تعادل پدال باشند (که در واقع در مورد اکثر بیماران صدق می کند)، یا کسانی که از درد پا شکایت دارند.

دیگران در طول فرآیند دریافت، بیماران را اسکن می کنند، اما پیگیری نمی کنند تا به بیماران نشان دهند که چگونه پیشرفت کرده اند. از آنجایی که بررسی پایه پدال بسیار مهم است، درک کنید که چرا اسکنر پا باید بخشی جدایی ناپذیر از مصرف کایروپراکتیک باشد.

تحقیقات نشان می دهد که مشکلات در پا می تواند عواقب جدی در سراسر زنجیره جنبشی داشته باشد. اما مشکلات پا چقدر شایع است؟ بر اساس برخی برآوردها، نزدیک به 80 درصد از جمعیت در حین راه رفتن و دویدن بیش از حد پرونیت می کنند. این بیش از سه نفر از هر چهار بزرگسال است. در میان بسیاری از بیماری هایی که معمولاً در عمل کایروپراکتیک دیده می شود، پروناسیون بیش از حد یا بیش از حد با کمردرد مرتبط است.

ادامه مطلب
کامپرشن تراپی

با توجه به انجمن پزشکی پا آمریکا، 75 درصد از آمریکایی ها در طول زندگی خود با مشکلات سلامت پا مواجه خواهند شد. زنان به طور متوسط حدود چهار برابر بیشتر از مردان مشکلات پا دارند (به عنوان اثر تجمعی پوشیدن کفش های پاشنه بلند یا خیلی کوتاه)

با هر مرحله، تغییرات دژنراتیو در عضلات، مفاصل و بافت های همبند پا بدتر می شود. رباط های پا، به خصوص فاشیای کف پا، به صورت پلاستیکی تغییر شکل می دهند. تغییر شکل دائمی تحت تأثیر یک نیروی پایدار میباشد.

 با هزاران قدم با دو تا سه و نیم برابر وزن بدن در هنگام ضربه پاشنه، درک چگونگی این اتفاق دشوار نیست. به همین دلیل است که هر سه قوس پا باید در طول چرخه راه رفتن تحمل وزن حمایت شوند.

تجربه بالینی نشان می‌دهد که تنظیمات پا، زانو، لگن و ستون فقرات زمانی که پاها تثبیت می‌شوند، طولانی‌تر و بهتر باقی می‌مانند. اما با یک راه رفتن به خطر افتاده، اثرات امواج در سراسر زنجیره جنبشی احساس می شود.

فوت اسکن می تواند به سرعت بینشی در مورد علت درد بیمار شما بیافزایدندون‌های نگهدارنده پا و اندام تحتانی را افزایش می‌دهد و آنها را مستعد آسیب می‌کند.

هر گونه عدم تعادل ساختاری بدن منجر به حرکات جبرانی در اندام تحتانی و لگن خواهد شد، خواه نابرابری آناتومیکی طول پا باشد یا پس پلان، به منظور به حداقل رساندن استرس به ستون فقرات. با گذشت زمان، عدم تعادل در عضلات ایجاد می‌شود و در نهایت منجر به آسیب بافت‌های نرم و استخوان‌ها از سال‌ها میکروترومای مکرر می‌شود.

حرکت بیش از حد در حین راه رفتن همچنین زمانی رخ می دهد که عدم تعادل عملکردی وجود داشته باشد  برای مثال فرو ریختن یک یا چند قوس پا. با پروناسیون بیش از حد، کل پا زمان زیادی را صرف چرخش داخلی می کند و در هر مرحله فشارهای پیچشی بر روی زانوها، باسن و لگن وارد می کند. با گذشت زمان، این منجر به کشش بیش از حد و طولانی مدت رباط های حمایت کننده لگن می شود که می تواند باعث درد مزمن و اختلال در عملکرد شود.

ادامه مطلب
تحریک فرا جمجمه ای

مشکلاتی که معمولاً با انحراف اندام تحتانی مرتبط است شامل موارد زیر است:

مشکلاتی که معمولاً با انحراف اندام تحتانی مرتبط است شامل موارد زیر است:

 • درد کمر
 • درد لگن
 • درد داخلی زانو
 • اختلال عملکرد کشکک
 • فاشیای کف پا
 • هالوکس والگوس (بونیون)
 • تاندونیت آشیل
 • میخچه، پینه و انگشتان چکشی
 • آپوفیزیت ناویکولار
 • آتل ساق پا
 • شکستگی در انگشت اول و دوم
 • پیچ خوردگی مچ پا

پرداختن به پروناسیون اضافی بیمار از وخامت بیشتر وضعیت و ایجاد موارد جدید جلوگیری می کند.

شما همچنین می توانید به دنبال “پنج پرچم قرمز” پرونیشن در بیماران خود باشید که عبارتند از: گشاد شدن پا، چرخش میانی زانو، تاندون آشیل خمیده، قوس های طولی میانی صاف یا کم، و سایش بیش از حد در لبه خلفی یا جانبی کفش.

با این حال، اسکن دیجیتالی از پای بیمار شما با بهره مندی از تصویربرداری دقیق و گزارش هایی که یافته ها و پیامدهای آنها را توضیح می دهد، این کار را در زمان کمتری انجام می دهد.

وقتی بیمار خود را برای معاینه پا آماده می‌کنید، ممکن است صدایی گیج‌شده بشنوید: «اما دکتر، پاهای من درد نمی‌کند». به بیمار خود توضیح دهید که پاهای بدون علامت برابر با پاهای بدون مشکل نیستند.

مفاصل سابلوکسه در اندام تحتانی ممکن است دردناک نباشند، اما می توانند باعث مشکلات بیومکانیکی، نقص عصبی و سایر مشکلاتی شوند که لزوماً به درد مربوط نمی شوند. در واقع، بیشتر پاهایی که نیاز به تنظیم و تثبیت دارند، احتمالا هرگز دردناک نخواهند شد.

بزرگسالان معمولی با پروناسیون بیش از حد پا، علائم قابل توجهی را از پا، فراتر از ظاهر یک پای بلندتر، پهن‌تر و صاف‌تر تجربه نمی‌کنند. شایع ترین الگوی بزرگسالان شامل پروناسیون زیاد پا دو طرفه اما نامتقارن، چرخش داخلی درشت نی و استخوان ران، با درجاتی از کج شدن لگن و انتقال قدامی است. از نظر عصبی، این وضعیت باعث تغییرات حس عمقی و عدم تعادل عضلانی می شود.

مراقبت موثر کایروپراکتیک نیازمند تنظیمات، تثبیت و توانبخشی عصبی-عضلانی است. بیومکانیک غیرطبیعی اندام تحتانی منبع اصلی ضعف ساختاری است که در میان بسیاری از شرایط دیگر که معمولاً در مطب کایروپراکتیک دیده می شود، اشکال مزمن کمردرد را ترویج می کند.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل در تهران

 

بیشتر بخوانید: فیزیوتراپی در منزل با بیمه 

چرا باید با استفاده از اسکنر پا ارزیابی شوم؟

چرا باید با استفاده از اسکنر پا ارزیابی شوم؟نتایج اسکن پای شما می‌تواند با آنالیز راه رفتن ویدیویی، آنالیز بیومکانیکی و آزمایش حرکت مفصل ما هماهنگ شود و تصویری جامع از نیروهای وارد بر پاها و سراسر بدن شما ایجاد کند

تجزیه و تحلیل استاتیک فوت اسکن

تجزیه و تحلیل استاتیک ارزیابی پاها و وضعیت بدن شما در حالت ایستاده است. این اطلاعات در مورد توزیع وزن شما و نیروهایی که از مناطق مختلف پاهای شما عبور می کنند، ارائه می دهد. این داده ها به تعیین موقعیت مرکز ثقل و تنش های اسکلتی عضلانی احتمالی کمک می کند.

روی سکوی نیرو در حالتی آرام خواهید ایستاد. سپس کامپیوتر یک تصویر گرافیکی را فرموله می کند که توزیع فشار کف پایی هر دو پا را به صورت رنگارنگ نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو در منزل 

تحلیل دینامیک فوت اسکن

تجزیه و تحلیل دینامیکی ارزیابی نیروهایی است که در نواحی مختلف پای شما هنگام دویدن/راه رفتن روی اسکنر پا عمل می کنند. این اطلاعات عملکرد، زمان بندی و بیومکانیک پا و اندام تحتانی شما را نشان می دهد که به تشخیص آسیب کمک می کند.

از شما خواسته می شود که تا بالای سکوی نیرو و روی آن راه بروید، یک پا به سکوی ضربه می زند. باید تلاش کرد تا اطمینان حاصل شود که راه رفتن شما برای شما طبیعی است. یک بار دیگر، کامپیوتر یک نمایش گرافیکی و عددی از رفتار پویای پای شما را فرموله می کند. این توسط یک مشاور فوت فاکتور تجزیه و تحلیل خواهد شد.

 فوت اسکنر چگونه کار می کند

فناوری فوت اسکن بیش از بیست سال است که وجود دارد. با شروع با ماشین های جعبه ای بزرگ که دست و پا گیر بودند و مانور دادن آنها آسان نبود، جدیدترین اسکنرها در یک جیب کت آزمایشگاهی قرار می گیرند و می توانند به راحتی بین اتاق ها یا حتی مکان های اداری حمل شوند.

 

چه امتیازی می دهید؟