درد گردن

در سراسر جهان، درد گردن به صورت روزافزون شایع شده است و حدود دو سوم افراد حداقل یکبار در زندگی با درد گردن مواجه شده اند. تحقیقات نشان می دهد که درد گردن در افراد مبتلا به اضطراب یا افسردگی و کسانی که در محیط های اداری با قرار دادن نادرست صفحه نمایش و صفحه کلید کار می کنند، بیشتر شیوع دارد.

دلایل درد گردن می تواند به علت چندین عامل باشد، از جمله کشیدگی عضلانی، اسپرین، التهاب مفاصل، صدمه عصبی، تصادفات رانندگی و حتی سرطان. اگر درد گردن مزمن تجربه می کنید، می تواند توانایی انجام وظایف روزمره شما را تحت تأثیر قرار دهد و مشکلات بلند مدت ایجاد کند.

درد مزمن گردن می‌تواند منجر به ناتوانی قابل توجه، کاهش کیفیت زندگی و افزایش هزینه‌های درمانی شود. چندین درمان برای آن وجود دارد که فیزیوتراپی یکی از آنهاست.

بیشتر بخوانید: فیزیوتراپی لگن در منزل

 

علل شایع درد گردن

گردن می‌تواند به دلیل نقص در چندین ساختار مختلف دردناک باشد. دیسک‌ها و مفاصل کمربندی دو ساختار رایجی هستند که علت دردناکی هستند. هنگامی که این ساختارها آسیب دیده باشند، عضلات و رباط‌های اطراف فشرده شده و منجر به افزایش درد در منطقه مورد نظر می‌شود.

نشانه‌ها و درد ناشی از ترمیم بافت عضلانی و نرم‌افزار نیز علل شایعی برای دل درد گردن هستند، به خصوص وقتی که بدن به نیروهای غیرمنتظره، از طریق فعالیت‌های ورزشی یا به دلیل بودن در یک موقعیت غیر طبیعی برای مدت طولانی، معرض شده باشد.

هفت نوع شایع درد گردن

  • درد عضلانی
  • اسپاسم عضلانی
  • سردرد
  • درد مفصل دندانه‌ای
  • درد عصبی
  • درد ارجاعی
  • درد استخوانی
ادامه مطلب
فیزیوتراپی و ورزش‌های بهاری

وقتی برای کاهش درد گردن به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید درمان فیزیوتراپی برای کاهش درد گردن در موارد مختلفی می تواند مفید باشد، از جمله:

بازگشت به سلامت پس از جراحی

بعضی از روش های درمانی برای درد گردن ممکن است در هفته ها و ماه های بعد از جراحی به شدت درد و سفتی ایجاد کنند. به عنوان مثال عمل جراحی ستون فقرات گردن با آنتریور سیویکال دیسکتومی و فیوژن (ACDF) شامل فیوژن دو یا بیشتر از فقرات گردن است که می تواند حرکت بسیاری از عضلات گردن و پشت بالایی را تغییر دهد. با بازسازی عضلات، فیزیوتراپی می تواند در کار با سفتی ها، افزایش حرکت گردن و کاهش یا جلوگیری از تشنجات ناراحت کننده کمک کند.

درد مزمن گردن

هنگامی که درد گردن برای یک مدت طولانی ادامه دارد یا دوباره تکرار می‌شود، تشخیص دقیق منبع یا مکانیزم درد می‌تواند چالش برانگیز باشد. حتی در صورت عدم تشخیص بیماری، تقویت عضلات گردن ممکن است بهترین پشتیبان برای اسپینوس گردنی باشد و در برابر درد مقاومت بیشتری ایجاد کند.

درد گردن حاد

درد حاد گردن می‌تواند از خفیف تا متوسط باشد و به طور معمول توسط حرکات سر و گردن تشدید می‌شود. اگر گردن دردناک باشد، خوابیدن ممکن است سخت باشد. درد گردن ممکن است ناشی از یک حادثه خاص باشد. اغلب، درد گردن حاد به دنبال حوادث ناگهانی یا ترومایی مانند چرخش سر سریع، ضربه به سر یا خواب در یک موقعیت غیر طبیعی بیشتر اتفاق می‌افتد. در موارد نادر، درد شدید ممکن است ناشی از یک بیماری دردناک باشد.

ادامه مطلب
آموزه های فیزیوتراپی دررفتگی کتف

بهبود از آسیب

زمانی که بافت‌های نرم و مفاصل گردن آسیب می‌بینند، مانند زمانی که ویپلاش اتفاق می‌افتد، درد و/یا تنگی ممکن است تا هفته‌ها یا حتی ماه‌ها دوام بیاورد. برنامه درمانی فیزیوتراپی می‌تواند به کاهش درد گردن کمک کرده و حرکت بهینه گردن را بازگرداند.

فیزیوتراپی برای درد گردن چه کار می‌کند؟

یکی از معالجات رایج برای درد مزمن گردن، فیزیوتراپی است. بیشتر برنامه‌های فیزیوتراپی برای درد گردن، شامل استفاده از درمان‌ها برای کاهش کافی درد و عضلات فشرده و شروع برنامه ورزشی برای تقویت و کشش گردن هستند.

در کلینک تخصصی فیزیوتراپی کیوان، ما درد گردن را با رویکرد مستهدف، دست‌به‌دست و جامع درمان می‌کنیم و برنامه بازسازی را برای بازگرداندن بدن و فضای شما به عملکرد بهینه، اجرا می‌کنیم.

آیا فیزیوتراپی درمانی مؤثر برای درد گردن است؟

فیزیوتراپی به عنوان یکی از مؤثرترین درمان های درد مزمن گردن شناخته می شود. این درمان می تواند به شما کمک کند علائم خود را بهتر کنترل کنید و همچنین قابلیت انعطاف پذیری، حرکت و قدرت عضلات گردنی خود را بهبود بخشید.

چگونه می توانم درد گردن را بطور دائمی رفع کنم؟

در فیزیوتراپی، هدف اصلی ما حل مشکل شما با استفاده از رویکرد درمان جامع است. معمولاً ترکیبی از تکنیک های درمان دستی، ماساژ، کشش ها و تقویت آرام عضلانی بهترین روش برای درمان درد گردن است.

با توجه به سال ها تجربه کار با بیماران مبتلا به اختلالات ستون فقرات، فیزیوتراپ های ما بیشتر تمرکز خود را بر روی توانبخشی و تمرینات فیزیکی و راهکارهای خودمراقبتی می گذارند. یکی از فیزیوتراپیست های با تجربه ما نحوه نشستن، ایستادن و حرکت کردن به شما نشان می دهد تا از مشکلات آینده جلوگیری شود.

نتیجه‌گیری نهایی درباره فیزیوتراپی درد گردن

هدف فیزیوتراپی کاهش درد، بهبود حرکت و قدرت و کمک به عملکرد بهتر روزانه شماست. فیزیوتراپی همچنین می‌تواند به شما در مدیریت و جلوگیری از بروز درد در آینده کمک کند.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی تخصصی خلیج فارس

همانطور که گفته شد، ورزش بخش اساسی درمان شما است. می‌تواند به شما در مدیریت درد، بهبود ناحیه داغ، اصلاح وضعیت ناصحیح بدن و انجام فعالیت‌های روزانه با راحتی بیشتر کمک کند. با توجه به وضعیت شما، فیزیوتراپیست شما، تمرینات خاص درمان درد گردن را به عنوان بخشی از برنامه درمانی خود توصیه خواهد کرد.

 

منبع: https://australiansportsphysio.com

چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

16 + 6 =