فیزیوتراپی بی حسی پا در منزل

گاهی اوقات فرد با مشکلاتی در ناحیه پا موجه شده و درد هایی در این ناحیه را تجربه می کند. از این رو کلینیک دکتر کیوان خدماتی بی نظیری در زمینه فیزیوتراپی بی حسی پا در منزل به افراد ارائه می دهد. برخی مواقع درد در این ناحیه به قدری شدید است که رفت و آمد به کلینیک فیزیوتراپی و شرکت در جلسات برای فرد بسیار سخت و یا حتی غیر ممکن می شود. از طرفی بیماری در حال پیشرفت بوده و باید حتما از فیزیوتراپی در منزل تهران یا کلینیک برای بهبود شرایط استفاده شود. در این مواقع بهتر است که از خدمات ارائه شده در منزل استفاده کنید.

علت بی حس شدن پا از کمر به پایین

برخی افراد در طول زندگی با عارضه بی حسی در ناحیه پا ها مواجه می شوند. در این مواقع معمولا فرد در این ناحیه احساس سوزن سوزن شدن کرده و گاهی حتی هیچ گونه حسی در پا ها ندارد. در این شرایط به احتمال زیاد سیستم عصبی این ناحیه تحریک شده و مشکلاتی را به وجود آورد. در حالت کلی برخی از بیماری ها می توانند سبب بروز این عارضه شوند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • دیابت
 • ام اس
 • کم کاری تیروئید
 • میگرن
 • سندروم رینود
 • سکته مغزی
 • نوروپاتی
 • سخت شدن سرخرگ ها
 • جراحی دیسک کمر
 • و …

علاوه بر این بیماری ها، شرایط و عوامل دیگری نیز وجود دارند که می توانند در بروز این بیماری موثر باشند. مهم ترین نمونه از این دلايل عبارتند از:

 • پرتو درمانی
 • سموم موجود در غذا های دریایی
 • نیش حشرات
 • عوارض برخی از دارو ها
 • بیماری های پوستی مانند زونا و سرمازدگی
 • التهاب و تورم در نخاع
 • کمبود شدید کلسیم، سدیم، پتاسیم
 • و …

در همه این موارد احتمال دارد که فرد با بی حسی در ناحیه پا ها مواجه شده و از این عارضه به شدت رنج ببرد. در این شرایط می توانید علاوه بر مراجعه حضوری به کلینیک دکتر کیوان از خدمات فیزیوتراپی بی حسی پا در منزل نیز بهره مند شوید.

فیزیوتراپی بی حسی در منزل پا پس از عمل دیسک کمر

همان طور که گفتیم، یکی از دلایل بروز این عارضه، جراحی دیسک کمر است. برخی افراد پس از آن که دیسک کمر خود را جراحی می کنند، با این مشکل مواجه شده و از آن رنج می برند. جراحی دیسک کمر گاهی اوقات عصب برخی از رگ های پا را تحت تاثیر قرار داده می دهد. این امر می تواند باعث بروز بی حسی در پا ها شده و مشکلات بزرگی را برای بیمار بعد از جراحی ایجاد می کند. یکی از بهترین روش ها برای درمان این مشکل، آن است که در جلسات فیزیوتراپی  در منزل در تهران  برای بی حسی پا شرکت کنید.

حال اگر شرایط بیماری شما وخیم بوده و توان مراجعه به کلینیک را ندارید، می توانید از فیزیوتراپی بی حسی پا در منزل نیز استفاده کنید. در این جلسات پزشک به خوبی شما را تحت معاینه قرار داده و میزان شدت بیماری را در شما تعیین می کند. بهتر است که اجازه دهید تا دوران نقاهت بعد از عمل تمام شده و بعد برای شرکت در این جلسات اقدام کنید.

برای این کار کافیست که به کلینیک رفته و پس از معاینه، جلسات فیزیوتراپی بی حسی پا در منزل را آغاز کنید. نوع روش درمانی و انتخاب تجهیزات مناسب برای درمان توسط پزشک انجام می گیرد و بهترین و موثر ترین روش ها برای این کار انتخاب می شود. در شرایطی که وقت کافی برای مراجعه به کلینیک را ندارید و یا این که به دلیل جراحی که انجام داده اید، توان مراجعه حضوری را ندارید، می توانید از خدمات فیزیوتراپی بی حسی پا در منزل استفاده کنید. البته که خدمات فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل نیز به صورت مجزا در کلینیک کیوان ارائه می شود.

فیزیوتراپی بی حسی در منزل پا پس از عمل دیسک کمر
فیزیوتراپی بی حسی در منزل پا پس از عمل دیسک کمر

مزایا فیزیوتراپی برای درمان بی حسی پا

فیزیوتراپی بی حسی پا در منزل و یا در کلینیک های درمانی می تواند با مزیت های زیادی برای افراد همراه باشد. این جلسات می توانند به مرور زمان درد ها را کاهش داده و حس را به پا ها باز می گردانند. معمولا در این جلسات یکسری تمرینات ورزشی به افراد ارائه می شود که انجام منظم آن ها می توانند عضلات پا را تقویت کرده و به حرکت بهتر آن ها کمک می کنند. این امر سبب می شود تا قدرت و انعطاف پذیری فرد افزایش یافته و بی حسی پا ها به شدت کم می شود. اگر قصد دارید که از خدمات فیزیوتراپی در منزل کمک بگیرید، می توانید ازمزیت های بیش تری نیز بهره مند شوید.

در این روش نیازی به رفت و آمد ها نیست و در نتیجه هزینه های شما به شدت کاهش می یابند. از طرفی در این روش از هدر رفتن وقت در ترافیک ها جلوگیری شده و نیرو های فیزیوتراپ در زمان مشخص شده در منزل شما حاضر می شوند. علاوه بر همه این ها، گاهی اوقات ممکن است، بیماری با همین رفت و آمد ها وخیم تر شده و بیش تر شدت بگیرد. در این شرایط اگر در خانه بمانید و جلسات درمانی را در منزل برگزار کنید، قطعا با مشکلات کم تری مواجه شده و روند درمانی کوتاه تری خواهید داشت.

مزایا فیزیوتراپی برای درمان بی حسی پا
مزایا فیزیوتراپی برای درمان بی حسی پا

فیزیوتراپی برای بی حسی پا در اثر سیاتیک

برخی مواقع بیماری سیاتیک سبب بروز این عارضه می شود. این بیماری که نوعی بیماری عصبی است از کمر فرد آغاز شده و به سمت ران و یا حتی پایین پا ها کشیده می شود. در این شرایط معمولا در ناحیه ساق پا ها با گز گز و یا حتی بی حسی مواجه شده که این عارضه بسیار زجر آور است. یکی از موثر ترین روش هایی که برای درمان این مشکل وجود دارد، استفاده از فیزیوتراپی است.

این روش با هدف آزادسازی فشرده سازی برروی عصب سیاتیک انجام می گیرد که در نتیجه آن، عصب ها کم تر تحریک می شوند. این روش درمانی به تقویت عضلات کمر کمک کرده و از بروز مجدد آن جلوگیری می کند. در این روش فیزیوتراپی بی حسی پا در منزل ابتدا فیزیوتراپ عل اصلی بروز این مشکل را پیدا کرده و سپس روش درمانی مناسبی برای آن در نظر می گیرد.

برنامه فیزیوتراپی بی حسی پا برای سیاتیک در منزل

معمولا برنامه ای که برای درمان این عارضه در نظر گرفته می شود، ترکیبی از الکتروتراپی و تمرینات درمانی دستی است. اگر شرایط شرکت در جلسات حضوری را نداشته باشید، می توانید از خدمات فیزیوتراپی بی حسی پا در منزل در اثر سیاتیک نیز استفاده کنید. در این روش نیازی به حضور شما در کلینیک نبوده و نیروی فیزیوتراپ در زمان های تعیین شده به منزل شما آمده و جلسات را برگزار می کند. همه تجهیزات و ابزار های لازم را با خود می آورد و فضایی مانند کلینیک در منزل شما ایجاد می کند. این روش بسیار موثر بوده و در مدت زمان کوتاهی نشانه های بهبود در بیمار قابل شهود است.

فیزیوتراپی برای بی حسی پا در اثر سیاتیک
فیزیوتراپی برای بی حسی پا در اثر سیاتیک

کلام آخر فیزیوتراپی بی حسی پا در منزل

فیزیوتراپی برای بی حسی پا در اثر سیاتیک یکی از بزرگ ترین و مهم ترین خدماتی است که توسط کلینیک دکتر کیوان به بیماران ارائه می شود. این مجموعه علاوه بر برگزاری جلسات در کلینیک، شرایط را برای درمان های خانگی نیز فراهم کرده است. از این رو افراد در صورت تمایل می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز استفاده کنند و از این طریق بیماری خود را درمان نمایند. این نوع خدمات با کم ترین هزینه و بالا ترین کیفیت ها به افراد ارائه می شوند. اگر بی حسی پا به دلیل مشکلات نخاعی است می توانید از خدمات فیزیوتراپی ضایعه نخاعی در منزل استفاده استفاده کنید.

سوالات متداول برای فیزیوتراپی برای بی حسی پا در اثر سیاتیک

 1. چند روش درمانی برای بهبود سیاتیک معرفی کنید؟

به غیر از فیزیوتراپی بی حسی پا در منزل روش های درمانی دیگری نیز مانند جراحی، اولتراسونیک، استفاده از بریس سیاتیک، تحریک الکتریکی عصب از را پوست و … وجود دارد که به درمان این بیماری کمک می کنند.

 1. هزینه جلساتفیزیوتراپی بی حسی پا در منزل چگونه محاسبه می شود؟

این هزینه ها ثابت نبوده و با توجه به فاکتور های مختلفی مانند شدت بیماری، وضعیت جسمی بیمار، تعداد جلسات، نوع روش درمانی تعیین شده و … تعیین می شود.

 1. آیا برای درمان بی حسی پا ها که در اثر دیسک کمر ایجاد می شود روش درمانی یکسانی با روش درمانی بی حسی پا در اثر سیاتیک در نظر می گیرند؟

خیر، ابتدا پزشک بیمار را معاینه کرده و بعد از مشخص شدن علت بیماری، روش درمانی مناسبی برای او در نظر گرفته می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
فیزیوتراپی در منزل

خدمات فیزیوتراپی دکتر کیوان

مهم ترین نکات فیزیوتراپی

آشنایی با فیزیوتراپی تاندون انگشت دست: فیزیوتراپی در مطب و منزل توسط خانم و آقا
آشنایی با فیزیوتراپی تاندون انگشت دست: فیزیوتراپی در مطب و منزل توسط خانم و آقا

نحوه ماساژ بیماران سکته مغزی
نحوه ماساژ بیماران سکته مغزی

مدت زمان ترمیم تاندون پا
مدت زمان ترمیم تاندون پا

فیزیوتراپی در منزل در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

19 − سیزده =