فیزیوتراپی تخصصی خلیج فارس

فیزیوتراپی تخصصی خلیج فارس خدمات کامل درمان فیزیوتراپی را برای کسانی که درمنطقه خلیج فارس ارائه می دهد. در فیزیوتراپی تخصصی خلیج فارس، ما از تکنیک‌های درمانی پیشرفته و مبتنی بر شواهد برای التیام آسیب‌های عضلانی و مفاصل و تسریع زمان بهبودی شما استفاده می‌کنیم. با مراقبت شخصی و دسترسی انفرادی به فیزیوتراپیست های برتر، کل تیم ما به تمام جنبه های بهبودی شما اختصاص دارد.

اگر آسیب ورزشی را تجربه کرده اید یا نیاز به درمان پس از جراحی یا فیزیوتراپی عمومی دارید، ما اینجا هستیم تا سریع درد را تسکین دهیم، تحرک را بازیابی کنیم و به جلوگیری از آسیب های بعدی کمک کنیم. به عنوان یک رویکرد جامع و غیر تهاجمی برای درمان، متخصصان فیزیوتراپی ما مراقبت از سلامت کلی شما را ارائه می دهند.

ما معتقدیم که هر بهبودی منحصر به فرد است، به همین دلیل است که یک برنامه درمانی شخصی برای هر یک از بیماران خود ایجاد می کنیم. ما به ارائه مراقبت‌های انفرادی برای کمک به افراد مبتلا به آسیب‌های اسکلتی عضلانی از طریق تکنیک‌های درمانی مبتنی بر شواهد که سلامتی، عملکرد فیزیکی و کیفیت کلی زندگی شما را افزایش می‌دهد، اختصاص داده‌ایم.

حوزه های تخصصی زیادی در زمینه فیزیوتراپی وجود دارد. اگرچه این امر در سراسر این حرفه به خوبی شناخته شده است، اما اغلب توسط عموم مردم نادیده گرفته می شود. در زیر شرح مختصری از پنج حوزه تخصصی رایج در فیزیوتراپی تخصصی خلیج فارس آورده شده است. ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید کدام حوزه تخصصی برای شما یا یکی از اعضای خانواده شما مناسب است.

فیزیوتراپی ارتوپدی و معلولین

فیزیوتراپی ارتوپدی

فیزیوتراپیست های ارتوپدی اختلالات و آسیب های سیستم اسکلتی عضلانی را تشخیص، مدیریت و درمان می کنند. آنها همچنین به افراد کمک می کنند پس از جراحی ارتوپدی بهبود یابند. این تخصص فیزیوتراپی اغلب در محیط های بالینی سرپایی یافت می شود. درمانگران ارتوپدی در درمان مفاصل بعد از عمل، آسیب های ورزشی، آرتریت و قطع عضو و سایر آسیب ها و شرایط آموزش دیده اند.

حرکت مفاصل، تمرینات قدرتی، بسته‌های گرم و بسته‌های سرد، و تحریک الکتریکی اغلب برای تسریع بهبودی در محیط‌های ارتوپدی مورد استفاده قرار می‌گیرند. کسانی که دچار آسیب یا بیماری شده‌اند که بر عضلات، استخوان‌ها، رباط‌ها یا تاندون‌های بدن تأثیر می‌گذارد، ممکن است از ارزیابی سود ببرند. توسط فیزیوتراپیست متخصص ارتوپدی. آسیب های معمولی که توسط PT های ارتوپدی درمان می شوند ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  1. شکستگی
  2. رگ به رگ شدن
  3. تاندونیت
  4. بورسیت

یک فیزیوتراپ ارتوپدی می تواند تمرینات مناسب را برای شرایط خاص شما که بر استخوان ها، ماهیچه ها یا مفاصل شما تأثیر می گذارد، تجویز کند.در فیزیوتراپی تخصصی خلیج فارس تمامی این خدمات برای بیماران ارائه می شود.

فیزیوتراپی سالمندان

فیزیوتراپی سالمندان مسائل متعددی را در مورد افراد در دوران پیری طبیعی در بزرگسالی پوشش می‌دهد. این موارد شامل آرتریت، پوکی استخوان، سرطان، بیماری آلزایمر، تعویض مفصل ران و مفصل، اختلالات تعادلی و بی اختیاری می‌شود. آنها همچنین ممکن است در بازتوانی قلبی یا فیزیوتراپی عصبی مشارکت داشته باشند. فیزیوتراپیست های سالمندان برنامه های فردی را برای کمک به بازیابی تحرک، کاهش درد و افزایش تناسب اندام ایجاد می کنند.

فیزیوتراپی نورولوژیک

فیزیوتراپی نورولوژیک

فیزیوتراپیست های عصبی با افرادی کار می کنند که دارای یک اختلال یا بیماری عصبی هستند. اینها شامل بیماری آلزایمر، ALS، آسیب مغزی، فلج مغزی، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون، آسیب نخاعی و سکته است. مشکلات شایع بیماران مبتلا به اختلالات عصبی شامل فلج، اختلال بینایی، تعادل ضعیف، مشکل در راه رفتن و از دست دادن استقلال است. درفیزیوتراپی تخصصی خلیج فارس درمانگران با بیماران برای بهبود این زمینه‌های اختلال کار می‌کنند.

توانبخشی قلب و عروق و ریه

فیزیوتراپیست های توانبخشی قلبی و عروقی و ریوی طیف گسترده ای از افراد مبتلا به اختلالات قلبی ریوی و همچنین کسانی را که جراحی قلب یا ریه داشته اند درمان می کنند. اهداف اولیه این تخصص شامل افزایش استقامت بیمار و استقلال عملکردی است. اگر دچار حمله قلبی شده اید، ممکن است در برنامه توانبخشی قلبی خود با یک متخصص PT قلب کار کنید.

فیزیوتراپی کودکان

فیزیوتراپی کودکان به تشخیص زودهنگام مشکلات سلامتی و همچنین تشخیص، درمان و مدیریت نوزادان، کودکان و نوجوانان مبتلا به انواع آسیب‌ها، اختلالات و بیماری‌هایی که بر عضلات، استخوان‌ها و مفاصل تأثیر می‌گذارند کمک

می‌کند. هم چنین در زمینه تمرکز بر بهبود مهارت های حرکتی درشت و ظریف، تعادل و هماهنگی، قدرت و استقامت و همچنین پردازش و یکپارچگی شناختی و حسی تاثیر میگذارد.درفیزیوتراپی تخصصی خلیج فارس کودکان مبتلا به تاخیر رشد، فلج مغزی، اسپینا بیفیدا و تورتیکولی تعدادی از بیمارانی هستند که توسط فیزیوتراپیست های کودکان تحت درمان قرار می گیرند.

اگر بیماری یا آسیبی دارید که منجر به تحرک عملکردی محدود می شود، ممکن است از PT برای کمک به بهبودی بهره مند شوید. هنگامی که به دنبال یک فیزیوتراپیست هستید، به دنبال یافتن یک متخصص برای شرایط خود باشید. به این ترتیب، مطمئناً بهترین مراقبت ممکن را دریافت خواهید کرد و به سرعت به سطح فعالیت و عملکرد قبلی خود باز می گردید.

فیزیوتراپی تخصصی خلیج فارس، خدمات فراوانی را برای انواع و سنین بیماران ارائه می دهد. در زیر چند نمونه از برخی از خدمات ما است.

درمان دستی

درمان دستی

Hands on Therapy در قالب درمان دستی، گراستون تراپی و ماساژ درمانی. این نوع درمان‌ها همگی درمان‌هایی هستند که روی عضلات، رباط‌ها و مانند آن‌ها کار می‌کنند که ممکن است به دلیل آسیب یا بیماری یا شرایط مزمن نیاز به کار داشته باشند. همه آنها از همان ایده های اساسی ماساژ برای بهبود گردش خون، انعطاف پذیری و تسکین درد استفاده می کنند.

طب سوزنی خشک

درمان های دیگری مانند سوزن خشک نقطه ماشه ای نیز در دسترس هستند. سوزن خشک ماشه ای به تنش و اسپاسم عضلانی ناشی از آرتریت، تحریک اعصاب، کشیدگی عضلانی، کشیدگی رباط ها و فتق دیسک کمک می کند. همچنین به گردش خون کمک می کند و باعث ترمیم بافت های آسیب دیده می شود.

ورزش درمانی خاص و پیلاتس

ورزش درمانی خاص و پیلاتس به عنوان راهی برای تقویت عضلات ارائه می شود. پیلاتس به تقویت عضلات مرکزی شما کمک می کند، که برای اکثر آسیب ها بسیار مهم است، به ویژه برای آسیب های کمر. یک هسته قوی به شما کمک می کند ستون فقرات خود را در یک راستا و حمایت قرار دهید.

سایر خدمات فیزیوتراپی تخصصی خلیج فارس

خدمات دیگری مانند ارتز برای مشکلات پا و مچ پا، صفحه نمایش تعادل و صفحه نمایش پیشگیری از آسیب برای سالمندان، همگی با تحرک و فعال نگه داشتن سالمندان ما خدمات مهمی به جامعه هستند.

 

 

 

چه امتیازی می دهید؟
فیزیوتراپی در منزل

خدمات فیزیوتراپی دکتر کیوان

مهم ترین نکات فیزیوتراپی

آشنایی با فیزیوتراپی تاندون انگشت دست: فیزیوتراپی در مطب و منزل توسط خانم و آقا
آشنایی با فیزیوتراپی تاندون انگشت دست: فیزیوتراپی در مطب و منزل توسط خانم و آقا

نحوه ماساژ بیماران سکته مغزی
نحوه ماساژ بیماران سکته مغزی

مدت زمان ترمیم تاندون پا
مدت زمان ترمیم تاندون پا

فیزیوتراپی در منزل در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 + نه =