مزایای فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی نوعی مراقبت است که برای تسکین درد و بهبود توانایی افراد برای حرکت و عملکرد آسان‌تر طراحی شده است. در این مقاله به بررسی ابعاد کلی مزایای فیزیوتراپی در منزل می پردازیم تا از فوایدی که می توانید برخوردار شوید مطلع شوید.

پزشک ممکن است فیزیوتراپی در منزل را برای سالمندانی که آسیب، جراحی یا بیماری داشته اند که انجام کارهای روزانه را دشوار می کند، تجویز کند.

اگر به فیزیوتراپی مراقبت های بهداشتی در منزل نیاز دارید، با یک فیزیوتراپیست یا یک متخصص تحصیل کرده و دارای مجوز با آموزش تخصصی کار خواهید کرد. این متخصصان درک می کنند که بدن چگونه کار می کند و به چه چیزهایی نیاز دارد تا بتوانید کارهایی را که بیشتر به آن اهمیت می دهید انجام دهید. فیزیوتراپیست های ما با استفاده از انواع تکنیک های درمانی مانند بازآموزی تعادل، تمرینات کششی و تقویتی، آموزش راه رفتن، آموزش راهبردهای کاهش سقوط، روش های عامل فیزیکی مانند اولتراسوند، تحریک الکتریکی و درمان سرد و گرم، و آموزش بیمار و مراقب، برنامه های شخصی سازی شده را ایجاد می کنند. .

اگر مشکلی دارید که منجر به درد یا از دست دادن تحرک عملکردی می شود، ممکن است از خدمات ماهر فیزیوتراپیست بهره مند شوید. درمان شما بر کمک به بازیابی تحرک طبیعی متمرکز خواهد بود تا بتوانید به چیزهایی که از آن لذت می برید بازگردید.

مراقبت های فیزیوتراپی ممکن است در شرایط مختلف ارائه شود. بدیهی است که اگر در بیمارستان بستری هستید، درمان شما ممکن است توسط فیزیوتراپیست که در بیمارستان کار می کند ارائه شود. اگر به ورزش درمانی نیاز دارید، ممکن است به یک کلینیک PT سرپایی بروید.

برخی از بیماران برای رفتن به فیزیوتراپی از خانه خارج می شوند. این افراد ممکن است همچنان از مزایای فیزیوتراپی درمنزل خود لذت ببرند. یک فیزیوتراپیست ممکن است به خانه بیاید تا با آنها کار کند تا تحرک عملکردی طبیعی خود را بازگرداند.

مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان می تواند قابل توجه باشد، به خصوص اگر بیماران مایل به یادگیری و امتحان چیزهای جدید باشند. ما می دانیم که تغییر می تواند سخت باشد، بنابراین ابتدا بر ایجاد یک رابطه قوی بین بیمار و درمانگر تمرکز می کنیم. سپس راه‌هایی را برای انجام ایمن کارها بررسی می‌کنیم و نکاتی را با سرعت مناسب برای شما ارائه می‌کنیم.

بسیاری از بیماران ما امید خود را از دست داده اند که می توانند کارهایی را که قبلاً می توانستند انجام دهند، مانند دوش گرفتن به تنهایی، باغبانی یا رفتن دوباره به فروشگاه انجام دهند. آنها ممکن است بر این باورند که افتادن و از دست دادن عملکرد بخشی اجتناب ناپذیر از پیری است. ممکن است از آنچه می توانید بعد از فیزیوتراپی انجام دهید شگفت زده شوید. ما با ابزارهایی به شما کمک می‌کنیم تا پس از پایان فیزیوتراپی با خیال راحت به اهداف خود برسید.

برخی از اهداف متداول فیزیوتراپی سلامت خانگی عبارتند از:

برخی از اهداف متداول فیزیوتراپی سلامت خانگی عبارتند از:

 • کاهش درد و تورم
 • توانایی خود را برای حرکت در اطراف بهبود بخشید
 • به بیماران و مراقبین آموزش دهید
 • کنترل ماهیچه ها را دوباره به دست آورید
 • از ناتوانی یا وخامت بیشتر جلوگیری کنید
 • پس از سکته مغزی، آسیب، جراحی یا تصادف به سطوح قبلی عملکرد خود بازگردید
 • تعادل و انعطاف خود را بهبود بخشید
 • افزایش آمادگی جسمانی و استقامت
 • یک بیماری مزمن را در خانه مدیریت کنید
 • بهبود گردش خون
 • از سفرهای غیر ضروری به بیمارستان خودداری کنید
 • فعالیت های تنفسی برای حفظ انرژی
 • جلوگیری از سقوط و افزایش ایمنی خانه
 • راه های ایمن برای ایستادن، نشستن، دراز کشیدن و بالا و پایین رفتن از پله ها را به شما آموزش دهد
 • یاد بگیرید که از یک وسیله کمکی مانند عصا یا واکر استفاده کنید
 • روال عادی خود را از سر بگیرید و استقلال را دوباره به دست آورید
 • فیزیوتراپیست ها با بهبود قدرت و ثبات عضله مرکزی به بیماران کمک می کنند تا از افتادن جلوگیری کنند.

بنابراین مزایای فیزیوتراپی در منزل چیست؟ چه کسی می تواند از PT در خانه خود بهره مند شود؟

فیزیوتراپی مراقبت از منزل زمانی اتفاق می افتد که یک فیزیوتراپیست برای ارائه خدمات توانبخشی به خانه شما می آید. این نوع خدمات برای بیمارانی که قادر به ترک خانه برای شرکت در PT نیستند، رزرو می شود. این می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، از جمله:

وضعیت شما حاد یا شدید است و خروج از خانه خطری برای سلامتی به همراه دارد

تحرک عملکردی شما محدود است و نمی توانید به درمان بروید

برای رفتن به فیزیوتراپی، وسایل حمل و نقل کافی یا دسترسی به وسایل حمل و نقل ندارید

شما به سادگی می خواهید یک جلسه PT خصوصی در خانه خود داشته باشید

اکثر خدمات فیزیوتراپی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و قوانین خاصی برای فیزیوتراپی مراقبت از خانه اعمال می شود که توسط شرکت بیمه شما پوشش داده می شود.

برای اکثر طرح های بیمه، فیزیوتراپی در منزل شما یک خدمات تحت پوشش خواهد بود اگر بتوانید موانع قابل توجهی را برای خروج از خانه نشان دهید. این موانع ممکن است به دلیل آسیب یا بیماری شما یا به دلیل ناتوانی شما باشد.

اگر PT را در خانه انتخاب کنید فقط به این دلیل که برای شما راحت است، ممکن است شرکت بیمه شما این خدمات را پوشش ندهد و باید هزینه درمان را خودتان بپردازید.

  از فیزیوتراپی در منزل چه انتظاری باید داشت

از فیزیوتراپی در منزل چه انتظاری باید داشت

چگونه PT در خانه دریافت می کنید؟

اگر از آسیب یا بیماری رنج می برید که توانایی شما را در حرکت عادی محدود می کند، ممکن است از PT بهره مند شوید. و اگر نمی توانید خانه را ترک کنید، فیزیوتراپی مراقبت در منزل ممکن است بهترین گزینه باشد.

اکثر بیمارانی که فیزیوتراپی مراقبت های خانگی دریافت می کنند توسط ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به خدمات ارجاع داده می شوند. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما می‌تواند به یک پرستار محلی مراجعه کند که فیزیوتراپی را ارائه می‌دهد و او می‌تواند تأیید کند که خدمات خانگی از نظر پزشکی ضروری است. این گزارش ضرورت پزشکی احتمالاً بیان می‌کند که فیزیوتراپی مراقبت در منزل مورد نیاز است زیرا به دلیل شرایط خود نمی‌توانید خانه را ترک کنید.

اگر احساس می کنید ممکن است از فیزیوتراپی در منزل بهره مند شوید، می توانید با مرکز فیزیوتراپی کیوان  نیز تماس بگیرید. این گونه مراکز می توانند به شما کمک کنند تا مسیر دریافت PT مراقبت در منزل را طی کنید.

چه کسی می تواند از مزایای فیزیوتراپی در منزل بهره مند شود؟

 به طور کلی، اگر مشکلی دارید که منجر به از دست دادن تحرک عملکردی شود، ممکن است از کار با یک فیزیوتراپیست سود ببرید. و اگر برای خروج از خانه مشکل دارید، یک PT می تواند به خانه شما بیاید. شرایطی که ممکن است نیاز به فیزیوتراپی مراقبت در منزل داشته باشد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • شرایط پس از جراحی مانند تعویض کامل مفصل ران یا کامل زانو
 • سکته
 • بیماری پارکینسون
 • اسکلروز چندگانه
 • اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS)
 • پس از یک حادثه قلبی مانند حمله قلبی
 • پس از ضربه ای مانند شکستگی

اگر مشکلی دارید که شما را از حرکت عادی باز می دارد و اگر ترک خانه برای درمان درمانی سنگین است، ممکن است از داشتن توانبخشی در خانه خود بهره مند شوید.

چگونه فیزیوتراپی می تواند به بهبودی شما کمک کند؟

چگونه فیزیوتراپی می تواند به بهبودی شما کمک کند؟

گاهی اوقات، بیماران می خواهند فیزیوتراپی در منزل انجام دهند، اما شرکت بیمه آنها این پوشش را رد می کند. این ممکن است در صورتی اتفاق بیفتد که شرکت بیمه شما تشخیص دهد که شرایط شما نیازی به فیزیوتراپی در خانه ندارد. همچنین ممکن است اگر ثابت نکرده باشید که نمی توانید خانه خود را ترک کنید .

اگر خدمات مراقبت در منزل رد شود، ممکن است حق تجدید نظر داشته باشید. با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و در مورد فرآیند تجدید نظر بپرسید. همچنین ممکن است بخواهید با دفتر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید تا وضعیت خود را توضیح دهید. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است بتواند بهبود یابد.

آیا فیزیوتراپی در منزل در خانه موثر است؟

بسیاری از مردم تعجب می کنند که آیا فیزیوتراپی مراقبت در منزل موثر است یا خیر. چرا؟ زیرا بسیاری بر این باورند که برای شرکت در یک برنامه توانبخشی موثر به تجهیزات گران قیمت و سنگین و ابزارهای ورزشی نیاز دارید. این لزوما درست نیست. فیزیوتراپیست مراقبت از منزل شما برای استفاده از منابع موجود برای به حداکثر رساندن تجربه توانبخشی شما آموزش دیده است. او همچنین می تواند تجهیزات سبک را به خانه شما بیاورد تا مطمئن شود که از فیزیوتراپی خود بیشترین بهره را خواهید برد.

یک مطالعه در سال 2016 که در مجله Orthopedic Nursing منتشر شد، نتیجه عملکردی بیماران را پس از جراحی تعویض کامل زانو مورد بررسی قرار داد. نویسندگان این مطالعه هیچ تفاوتی بین دو گروه در هنگام بررسی عملکرد و اندازه‌گیری دامنه حرکت پیدا نکردند. داشتن فیزیوتراپی در منزل پس از تعویض زانو، سود قابل توجهی نداشت، اما به نتیجه منفی نیز کمک نکرد.

مطالعه کوچک دیگری نشان داد که بیمارانی که پس از سکته مغزی از همی‌پارزی اندام فوقانی و ضعف رنج می‌بردند، پس از دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل ، نتیجه بهتری داشتند و از نتیجه رضایت داشتند. این مطالعه تنها شامل شش بیمار بود، بنابراین خیلی قدرتمند در نظر گرفته نمی شود. با این حال، این نشان می دهد که ممکن است فواید مثبتی برای فیزیوتراپی مراقبت در منزل وجود داشته باشد.

کار با یک فیزیوتراپ پس از بیماری، آسیب یا جراحی می تواند به شما کمک کند تا تحرک کامل عملکردی را بازیابی کنید. این به شما اجازه می دهد تا به کارهای عادی و فعالیت های تفریحی خود بازگردید. گاهی اوقات، آسیب یا شرایط شخصی شما ممکن است مانع از خروج ایمن از خانه برای شرکت در فیزیوتراپی شود. اگر چنین باشد، ممکن است از فیزیوتراپی مراقبت در منزل بهره مند شوید. کار سخت در خانه با فیزیوتراپی در منزل می تواند به شما کمک کند تا نتیجه مثبتی برای بازیابی حداکثر تحرک عملکردی داشته باشید.

چه امتیازی می دهید؟
فیزیوتراپی در منزل

خدمات فیزیوتراپی دکتر کیوان

مهم ترین نکات فیزیوتراپی

آشنایی با فیزیوتراپی تاندون انگشت دست: فیزیوتراپی در مطب و منزل توسط خانم و آقا
آشنایی با فیزیوتراپی تاندون انگشت دست: فیزیوتراپی در مطب و منزل توسط خانم و آقا

نحوه ماساژ بیماران سکته مغزی
نحوه ماساژ بیماران سکته مغزی

مدت زمان ترمیم تاندون پا
مدت زمان ترمیم تاندون پا

فیزیوتراپی در منزل در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × 5 =