1ead8330ce26f31b8b14578038852de4 frozen shoulder treatment physical therapist
فهرست مطالب

یکی از شایع ترین بیماری های مربوط به شانه یخ زدگی آن است که فشار بسیار زیادی به شخص وارد می کند. این بیماری با نشانه ها و علایمی همراه است که از مهم ترین آنها خشکی عضلات و محدودیت در حرکات است که در طی این بیماری فرد مشکلات و درد بسیار زیادی را متحمل می شود. درمان شانه یخ زده در فیزیوتراپی باید توسط بهترین متخصصان این زمینه انجام شود که پیشرفت روند درمانی شما سریعتر باشد.

درمان شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی به چه صورت است؟

یکی از شایع ترین بیماری های مربوط به شانه یخ زدگی آن است که فشار بسیار زیادی به شخص وارد می کند. این بیماری با نشانه ها و علایمی همراه است که از مهم ترین آنها خشکی عضلات و

محدودیت در حرکات است که در طی این بیماری فرد مشکلات و درد بسیار زیادی را متحمل می شود. چنانچه بخواهیم به علت اصلی این بیماری اشاره کنیم باید بگوییم کم تحرکی و بی تحرکی می تواند بارزترین نشانه این بیماری باشد.

بیماری شانه یخ زده از طریق روش های مختلفی قابل درمان است و شایان ذکر است که یکی از راهکارها و تکنیک های مهم برای درمان شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی انجام حرکاتی است که بهبودی بیمار را به سرعت رقم می زند. شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی به گونه ای است که به بیماران احتمال بهبود را می دهد و اغلب تمامی بیماران از این طریق می توانند خود را درمان کنند.

درمان شانه یخ زده در فیزیوتراپی

باید در نظر داشت شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی به گونه ای است که تمرکز و کنترل را به بدن فرد باز می گرداند و باعث می شود که فرد قدرت و تسلط خود را در هر شرایطی حفظ نماید. شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی به گونه ای است که در وهله نخست درد را تا حد زیادی کنترل می کند و بر روی دامنه های حرکتی خشکی شانه تمرکز و تسلط زیادی دارد و از این طریق است که عضلات را تقویت می کند.

مهمترین و اصلی ترین هدف شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی کاهش درد و بهبود حرکات مفصل هاست که طول درمان بیماری را کوتاه تر می کند و فرد با تکیه بر سالم ترین روش ها می تواند بیماری خود را درمان کند.

یکی از نکات قابل توجه پیرامون شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی این است که معمولا افراد مسن به ویژه بانوان مسن تر از ۴۰ سال بیشتر در معرض ابتلای به این بیماری هستند و باید در صورتی که ابتدایی ترین علایم را در وجود خود مشاهده کردند از این رو سریعا به پزشک متخصص مراجعه و راهکارهای درمانی را برگزیند.

تمرینات موثر در درمان شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی:

شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی به گونه ای است که در طی انجام تمرینات مختلف قابل بهبود و درمان است و این تمرینات و حرکات از دامنه و تنوع زیادی برخوردار است که از جمله آنها منوال تراپی، آزادسازی عضلات، تمرین درمانی، الکتروتراپی، آب درمانی، تزریق استروئید و … می باشد که هر یک از این تکنیک ها خود در بر گیرنده اصولی است که باید به طور صحیح رعایت شوند.

در مراحل ابتدایی شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی به وسیله منوال تراپی درمان می شود به گونه ای که در طول این حرکت فیزیوتراپیست به مفاصل شخص بیمار کشش می دهد و دامنه حرکتی شانه ها را ارتقا می بخشد. در مراحل بعدی درمانگر حرکات ورزشی را به بیمار می دهد و به مراتب این حرکات گسترده تر و پیچیده تر می شوند.

یکی از نکات قابل توجه این است که طول درمان این بیماری زیاد است و شخص بیمار باید با صبر و بردباری با این بیماری مقابله کند. در صورتی که شخص بیمار برای شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی در پی درمان سریع است توصیه می شود که از الکتروتراپی بهره مند شود که در این روش بافت ها دچار گرما می شوند و درد در حین انجام تمرینات کاهش می یابد.

یکی از متفاوت ترین راهکارهای شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی آب درمانی است که در طی این حرکت شخص به حمام و یا استخر می رود و حرکاتی را داخل آب انجام می دهد. افرادی که مبتلا به شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی هستند کسانی هستند غالبا مبتلا به دیابت هستند و یا افرادی هستند که به علت عمل های جراحی در اندام های فوقانی و شکستگی ها فعالیت جسمی آنها متوقف شده است.

شانه ی یخ زده در فیزیوتراپی بر خلاف درمان داروهای ضد درد و التهاب که آسیب های جدی به بدن وارد می کند این تکنیک می تواند بیماری شخص را درمان کند و آن را بهبود بخشد.

شایع ترین علت یخ زدگی شانه چیست؟

شایع ترین علت یخ زدگی شانه چیست؟

شایع ترین علت شانه یخ زده ناشناخته است، اما اغلب پس از آسیب دیدگی شانه یا جراحی، یا با شرایطی مانند دیابت، سکته، یا بیماری قلبی عروقی رخ می دهد.

ادامه مطلب
وضعیت فیزیوتراپی برای سال ۱۴۰۲

شانه یخ زده چه تاثیری بر زندگی روزمره افراد دارد؟

شانه یخ زده می تواند با ایجاد درد، محدودیت تحرک و کاهش استقلال در فعالیت های روزانه مانند لباس پوشیدن، رسیدن به بالای سر و خواب، بر زندگی روزمره فرد تأثیر زیادی بگذارد.

معمولاً چه مدت طول می کشد تا شانه منجمد با فیزیوتراپی بهبود یابد؟

مدت زمانی که طول می کشد تا شانه یخ زده با فیزیوتراپی بهبود یابد می تواند متفاوت باشد، اما معمولاً چند ماه تا یک سال طول می کشد.

درمان های فیزیوتراپی شانه منجمد شامل درمان دستی، تمرینات، گرما درمانی، یخ درمانی، اولتراسوند درمانی و کشش است.

میزان موفقیت فیزیوتراپی شانه منجمد چقدر است؟

میزان موفقیت فیزیوتراپی برای شانه یخ زده بالا است و بسیاری از بیماران بهبود قابل توجهی در درد و دامنه حرکتی را تجربه می کنند.

برخی از تمرینات فیزیوتراپی رایج برای شانه یخ زده چیست؟

تمرینات فیزیوتراپی متداول برای شانه منجمد شامل تمرینات دامنه حرکتی، کشش شانه و تمرینات تقویتی است.

درمان دستی چگونه به درمان شانه یخ زده کمک می کند؟

درمان دستی، مانند تحرک مفصل و ماساژ بافت نرم، می تواند به بهبود دامنه حرکتی و کاهش درد در شانه کمک کند.

آیا فیزیوتراپی به تنهایی می تواند شانه یخ زده را درمان کند یا جراحی لازم است؟

فیزیوتراپی به تنهایی می تواند به طور موثری شانه یخ زده را برای بسیاری از بیماران درمان کند، اما در موارد شدید، ممکن است جراحی لازم باشد.

اولتراسوند تراپی چه نقشی در درمان شانه یخ زده دارد؟

اولتراسوند درمانی می تواند با افزایش جریان خون و کاهش اسپاسم عضلانی به کاهش درد و بهبود تحرک در شانه کمک کند.

ادامه مطلب
فیزیوتراپی در بیماری ام اس و چرخش ستون فقرات

گرما درمانی چگونه به درمان شانه یخ زده کمک می کند؟

گرما درمانی می تواند به کاهش درد و بهبود انعطاف پذیری شانه کمک کند.

یخ درمانی چگونه به درمان شانه یخ زده کمک می کند؟

یخ درمانی می تواند به کاهش التهاب و درد در شانه کمک کند.

آیا فیزیوتراپی می تواند به جلوگیری از عود شانه یخ زده کمک کند؟

فیزیوتراپی می تواند با تقویت شانه و بهبود دامنه حرکتی از عود شانه یخ زده جلوگیری کند.

فیزیوتراپیست شانه یخ زده را چگونه ارزیابی می کند؟

فیزیوتراپیست شانه یخ زده را چگونه ارزیابی می کند؟

فیزیوتراپیست شانه یخ زده را با انجام معاینه فیزیکی، گرفتن سابقه پزشکی و ارزیابی دامنه حرکت، قدرت و سطح درد ارزیابی می کند.

نتیجه مورد انتظار فیزیوتراپی شانه یخ زده چیست؟

نتیجه مورد انتظار فیزیوتراپی برای شانه منجمد کاهش درد و بهبود دامنه حرکتی است.

آیا می توان از فیزیوتراپی همراه با سایر درمان های شانه یخ زده استفاده کرد؟

فیزیوتراپی را می توان همراه با سایر درمان های شانه یخ زده، مانند دارو و تزریق، استفاده کرد.

تفاوت فیزیوتراپی غیرفعال و فعال برای شانه منجمد چیست؟

فیزیوتراپی غیرفعال شامل انجام حرکات و حرکات کششی توسط درمانگر برای بیمار است، در حالی که فیزیوتراپی فعال شامل انجام تمرینات و حرکات مستقل از سوی بیمار است.

فیزیوتراپی برای شانه منجمد حاد و مزمن چه تفاوتی دارد؟

فیزیوتراپی برای شانه یخ زده حاد ممکن است شامل تکنیک های غیرفعال تری باشد، در حالی که فیزیوتراپی برای شانه یخ زده مزمن ممکن است بیشتر بر روی تمرینات فعال و تقویت تمرکز کند.

بهترین زمان برای شروع فیزیوتراپی شانه یخ زده چه زمانی است؟

بهترین زمان برای شروع فیزیوتراپی شانه یخ زده به محض مشاهده علائم است تا از بدتر شدن وضعیت جلوگیری شود.

ادامه مطلب
آموزه های فیزیوتراپی مچ پا

عوارض جانبی احتمالی فیزیوتراپی برای شانه یخ زده چیست؟

عوارض جانبی احتمالی فیزیوتراپی برای شانه یخ زده حداقل است، اما ممکن است شامل افزایش موقت درد، درد عضلانی یا ناراحتی جزئی مفصل باشد.

چگونه متوجه می شوید که درمان فیزیوتراپی برای شانه یخ زده موثر است؟

در صورت کاهش درد و بهبود دامنه حرکتی شانه، می توانید بدانید که آیا درمان فیزیوتراپی برای شانه یخ زده موثر است یا خیر.

فیزیوتراپی در آرتروز زانو:

یکی از مهم ترین و شایع ترین بیماری های مربوط به درد مفصل زانو آرتروز زانو می باشد که علت اصلی آن ایجاد تغییرات و بروز مشکلاتی در فیزیولوژی و بیوشیمی و … مفاصل می باشد که با ادامه این بیماری می توان شاهد تغییر شکل استخوان بود. این بیماری با علایم و نشانه های زیادی همراه است که از جمله آنها درد، سفتی حرکت، کریپتیشن و تغییر شکل مفاصل است که در صورت بروز این موارد باید شخص بیمار به پزشک مراجعه کند.

همانطور که هر یک از بیماری ها خود دارای راهکارهای درمانی بسیاری است از این رو تکیه بر فیزیوتراپی یکی از روش های درمان بیماری آرتروز گردن است که مقصود اصلی آن جلوگیری از ضربه و فشار به مفصل زانو، بهبود قدرت عضلات و کاهش درد و … می باشد.

برخی از تمرینات و حرکات که فیزیوتراپی برای درمان آرتروز زانو آن را توصیه کند تمرینات تقویتی و کششی است که برای بدن بسیار مفید می باشد. این تمرینات شامل شنا دوچرخه سواری، پیاده روی و… می باشد و نکته قابل توجه این است حرکت هایی که فشار زیادی به بدن وارد می کند مانند دویدن و تمرینات پرشی به هیچ وجه به فرد توصیه نمی شود.

از مهم ترین نکاتی که باید افراد مبتلا به این بیماری به آن توجه کنند این است که وزن خود را کاهش دهند و فعالیت های روزمره و اشتغال خود را کاهش دهند. یکی از پرکاربردترین تکنیک های درمانی فیزیوتراپی در درمان آرتروز زانو تکیه بر روش آب درمانی است که در بهبودی و درمان بیشتر بیماری ها و به ویژه آرتروز زانو نقش مهمی دارد.

در نهایت…

در زمان بروز علایم و نشانه های بیماری آرتروز زانو فرد باید به سرعت به پزشک متخصص مراجعه کند و توصیه های وی را به صورت جدی رعایت کند از این رو شخص درمانگر می تواند در وهله نخست از طریق آزمایش های فیزیکی و با ارائه راهکارهایی مناسب هر بیماری به ساده ترین و سریع ترین شکل در درمان بیماری افراد نقش مهمی داشته باشند.

چه امتیازی می دهید؟
فیزیوتراپی در منزل

خدمات فیزیوتراپی دکتر کیوان

مهم ترین نکات فیزیوتراپی

آشنایی با فیزیوتراپی تاندون انگشت دست: فیزیوتراپی در مطب و منزل توسط خانم و آقا
آشنایی با فیزیوتراپی تاندون انگشت دست: فیزیوتراپی در مطب و منزل توسط خانم و آقا

نحوه ماساژ بیماران سکته مغزی
نحوه ماساژ بیماران سکته مغزی

مدت زمان ترمیم تاندون پا
مدت زمان ترمیم تاندون پا

فیزیوتراپی در منزل در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × چهار =