درمان لرزش دست با فیزیوتراپی

بسیاری از افراد به دلیل مشکلات و بیماری های مختلف با عارضه لرزش دست مواجه هستند. این مشکل به خصوص در دوران کهنسالی بسیار رایج بوده و از طرفی بسیار آزاردهنده است. می خواهید با نحوه درمان لرزش دست با فیزیوتراپی آشنا شوید؟ برخی از مراکز فیزیوتراپی که بسیار پیشرفته و مدرن هستند، شرایط را برای درمان این مشکل نیز فراهم کرده و از طریق فیزیوتراپی این عارضه را برطرف می کنند.

روش درمان لرزش دست با فیزیوتراپی

برای آشنایی با درمان لرزش دست با فیزیوتراپی، خوب است بدانید که این کار باید حتما توسط متخصص و در مراکز فیزیوتراپی انجام گیرد. این عارضه شاید دردآور نباشد اما باعث خجالت و ناراحتی فرد شده و می تواند در روابط اجتماعی و میزان اعتماد بنفس افراد تاثیر منفی بگذارد. این بیماری که در اثر عادت های غلط مثل سیگار کشیدن، نقص نورولوژیکی در مخچه، پارکینسون و … بروز می کند، با استفاده از روش های خدمات فیزیوتراپی در  منزل قابل کنترل بوده و در بسیاری از موارد درمان می شود. با توجه به این که این مشکل در اثر عوامل مختلفی می تواند بروز کند، فیزیوتراپ ابتدا باید علت اصلی این عارضه را پیدا کند.

از این رو در جلسه اول که بیش تر حالت مشاوره و آشنایی دارد، فیزیوتراپ با طرح سوالاتی با بیمار خود آشنا شده و علت اصلی بروز این مشکل را پیدا می کند. با توجه به مشکلات و بیماری های موجود، روش درمانی مناسبی برای فرد در نظر گرفته شده و فرآیند درمان با فیزیوتراپی آغاز می شود. بنابراین اگر با این عارضه مواجه شده اید و می خواهید از طریق فیزیوتراپی آن را کنترل کنید، بهتر است که به سوالات فیزیوتراپ خود صادقانه و کامل جواب دهید تا پزشک علت اصلی این مشکل را تشخیص داده و راه درمان مناسبی برای آن بیابد.

فیزیوتراپی لرزش دست با تشخیص متخصص
فیزیوتراپی لرزش دست با تشخیص متخصص

فیزیوتراپی لرزش دست با تشخیص متخصص

پزشک فیزیوتراپ که به عنوان یک متخصص در مراکز فیزیوتراپی فعالیت می کند، برای درمان لرزش دست با فیزیوتراپی اقدامات مختلفی می تواند انجام دهد. هر پزشک فیزیوتراپ ابتدا باید علت اصلی این بیماری را تشخیص داده و سپس روش درمانی مناسبی برای آن انتخاب کند.

لرزش های مرتبط با استرس

گاهی اوقات فرد در اثر استرس و فعالیت شدید روزانه، با این مشکل مواجه می شود، در حقیقت خستگی فیزیکی به این شکل بروز می کند. فیزوتراپ برای درمان این مشکل بیش تر ورزش های درمانی به بیمار پیشنهاد می دهد و ماساژ تراپی را برای او آغاز می کند. با این روش ها استرس کاهش پیدا کرده و در نتیجه این مشکل نیز به شدت کم رنگ می شود.

لرزش عضلات

نورون های حرکتی موجود در دست، وظایفی خاصی بر عهده دارند. این نورون ها رفلکس و واکنش های لازم را ایجاد می کنند. از این رو گاهی اوقات در اثر اقداماتی مانند تایپ کردن، این مشکل بروز می کند. متخصصین فیزوتراپی برای لرزش های دست که در اثر این اختلال بروز می کند، راه حل های ویژه ای دارند.

برای این کار وزنه های سبکی را به مچ دست وصل می کنند و حرکات خاصی بر روی دست بیمار انجام می دهند. همچنین یک توپ پلاستیکی به دست مالش می دهند و از این طریق باعث ریلکس کردن عضلات می شوند.

لرزش به دلیل مصرف الکل

در خصوص درمان لرزش دست با فیزیوتراپی باید بگوییم که مصرف الکل یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل است. این ماده سطح قند خون را پایین آورده و در نتیجه دست ها شروع به لرزش می کنند. فیزیوتراپ با انجام اقداماتی تلاش می کند تا سطح قند خون را کنترل کرده و در نهایت نیز از لرزش دست ها جلوگیری کند.

لرزش به دلیل مصرف الکل
لرزش به دلیل مصرف الکل

لرزش دست به علت سکته

گاهی اوقات فرد در اثر سکته با این عارضه مواجه می شود. در این شرایط قلب در پمپاژ کردن خون با مشکل مواجه شده و خون کافی به دست ها نمی رسد. همین امر سبب می شود تا بیمار لرزش را در دست ها حس کند. در این شرایط فیزیوتراپ با انجام اقداماتی تلاش می کند تا جریان خون در بدن بهبود یافته و از این طریق از بروز این عارضه جلوگیر شود.

لرزش دست به دلیل حملات اضطرابی

اگر علت بروز لرزش دست ها این مشکل باشد، فیزیوتراپ همواره تلاش می کند تا تنش ها را در فرد کاهش دهد. با انجام تمریناتی او را ریلکس کند. همچنین تمرینات تنفسی به او می آموزد تا این فرد بتواند ظرفیت ریه های خود را افزایش دهد.

انواع لرزش دست و درمان آن با فیزیوتراپی

بسیاری از افراد برای درمان لرزش دست با فیزیوتراپی اقدام می کنند، این در حالی است که برخی از انسان ها این راه حل را موثر نمی دانند. فیزیوتراپی یکی از موثر ترین روش ها برای درمان این مشکل است و می تواند به طرز چشمگیری در بر طرف کردن این عارضه تاثیر بگذارد. علت این امر آن است که تنوع روش ها در فیزیوتراپی بسیار زیاد است و هر فرد با توجه به نوع بیماری، از روش مناسبی درمان می شود.

یکی از پر کاربرد ترین تمریناتی که در این زمینه به بیمار داده می شود، کار با توپ و خمیر است. این تمرینات به فرد کمک می کنند تا بتواند عضلات دست خود را تقویت کرده و دستان قوی تری داشته باشد. پزشک فیزیوتراپ ابتدا نوع لرزش دست این فرد را تشخیص داده و سپس روش درمانی مناسبی برای او انتخاب می کند. مهم ترین نمونه از انواع لرزش عبارتند از:

  • لرزش دست در حالت ریلکس که بیش تر در اثر بیماری پارکینگسون و کهولت سن بروز می کند.
  • لرزش حرکتی یا لرزش در هنگام هر نوع حرکت ارادی
  • لرزش کینتیک مثل لرزش در هنگام بالا و پایین بردن مچ
  • لرزش ایزومتریک یا نگه داشتن جسم در حالت سکون
  • لرزش در هنگام انجام حرکات هدفمند
  • لرزش کار های خاص مثل لرزش در هنگام انجام امور خاصی مانند خط چشم کشیدن
  • و …
انواع لرزش دست و درمان آن با فیزیوتراپی
انواع لرزش دست و درمان آن با فیزیوتراپی

بهترین مرکز فیزیوتراپی برای درمان لرزش دست

دقت داشته باشید که برای درمان لرزش دست با فیزیوتراپی نمی توانید از هر مرکز درمانی استفاده کنید. این خدمات فقط توسط برخی از مراکز فیزیوتراپی به بیماران ارائه می شوند. یکی از معروف ترین و پر طرفدار ترین نمونه از این مراکز، مرکز فیزیوتراپی دکتر کیوان است. این مجموعه بسیار مدرن و مجهز بوده و خدمات متنوعی در حوزه فیزیوتراپی به بیماران ارائه می دهد. این مرکز، به تجهیزات و وسایل بسیار پیشرفته ای مجهز شده و از مدرن ترین و موثر ترین روش ها برای درمان این عارضه استفاده می کند. متخصصین فعال در این مرکز بسیار حرفه ای مجرب بوده و به سادگی علت بروز لرزش دست را در افراد مختلف تشخیص می دهند.

در نهایت نیز برای هر فرد با توجه به شرایط زندگی و بیماری هایی که دارد، روش درمانی مناسبی انتخاب می کنند. از طرفی این متخصصین، دوره درمانی مناسبی برای بیمار در نظر می گیرند که تا جای ممکن کوتاه و کارآمد باشد. از طرفی این مجموعه در مقابل خدمات متنوع و بی نظیری که به بیماران ارائه می دهد، هزینه های کمی از آن ها دریافت می کند. از این رو نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده و اکثر بیماران این مرکز را برای دریافت خدمات فیزیوتراپی انتخاب می کنند.

کلام آخر درمان لرزش دست با فیزیوتراپی

درمان لرزش دست با فیزیوتراپی یک روش بسیار موثر و کارآمد است. امروزه افراد زیادی برای حل این مشکل، فیزوتراپی را انتخاب می کنند. یکی از برترین مراکز فعال در این حوزه، کلینیک دکتر کیوان است که خدمات متنوع و بی نظیری به افراد ارائه می دهد. این کلینیک با تجربه ترین متخصصین فیزیوتراپ را در اختیار شما قرار می دهد تا در کوتاه ترین زمان ممکن علت بروز این عارضه را در بدن شما تشخیص داده و روش درمانی مناسبی برای حل آن انتخاب کنند. به منظور دریافت خدمات دیگر همانند فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل، دیسک گردن، ضایعه نخاعی، فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل و…. می توانید به کلینیک ما مراجعه کنید.

سوالات متداول برای درمان لرزش دست با فیزیوتراپی

  1. آیا کلینیک دکتر کیوان در همه زمینه های فیزیوتراپی خدمات ارائه می دهد؟

بله، این مجموعه با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و به کارگیری مجرب ترین فیزیوتراپ ها، همواره در تلاش است تا در همه زمینه های فیزیوتراپی به بیماران خدمات ارائه دهد.

  1. آیا کلینیک دکتر کیوان خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز به بیماران ارائه می دهد؟

بله، در صورت تمایل فرد بیمار، پزشک به منزل او اعزام شده و همه اقدامات لازم فیزیوتراپی در منزل انجام می گیرد.

  1. هزینه درمان لرزش دست با فیزیوتراپی چقدر است؟

این هزینه ها با توجه به نوع متخصص، علت اصلی بیماری، روش های درمانی و مدت زمان دوره درمان تعیین می شود و نمی توان مقدار ثابتی برای آن در نظر گرفت.

چه امتیازی می دهید؟
فیزیوتراپی در منزل

خدمات فیزیوتراپی دکتر کیوان

مهم ترین نکات فیزیوتراپی

آشنایی با فیزیوتراپی تاندون انگشت دست: فیزیوتراپی در مطب و منزل توسط خانم و آقا
آشنایی با فیزیوتراپی تاندون انگشت دست: فیزیوتراپی در مطب و منزل توسط خانم و آقا

نحوه ماساژ بیماران سکته مغزی
نحوه ماساژ بیماران سکته مغزی

مدت زمان ترمیم تاندون پا
مدت زمان ترمیم تاندون پا

فیزیوتراپی در منزل در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 × دو =